Z dniem 15 września 2023r. Skokoloco zamknęło swoją działalność.


XPLORE DOME


Kino Sferyczne Nowej Generacji - Zapraszamy!!!
👉 Xplore Dome Projekcje 360 👈


Warsztaty: Podstawy worka bułgarskiego!

W niedzielę 7 października do Zielonej Góry przyjechał na specjalne zaproszenie Parku Trampolin Skokoloco legendarny trener z Gdańska – Leon Lech Kledzik. Poprowadził on dla nas – zielonogórzan  – warsztaty z podstaw worka bułgarskiego. Warto nadmienić, iż były to pierwsze takie warsztaty w historii całego województwa!

Worki bułgarskie zostały wymyślone przez legendarnego bułgarskiego zapaśnika i trenera Iwana Iwanowa; on też opracował system treningowy bulgarian bag. Początkowo był to sprzęt tylko i wyłącznie do treningu zapaśników, lecz od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularny wśród amatorów wszystkich  form aktywności fizycznej. Trening z workami rozwija szybkość, wytrzymałość, poprawia koordynację ruchów, wpływa na poprawę szeroko rozumianej zwinności i gibkości oraz pomaga w budowaniu siły. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na hali stawiło się niemal 20 śmiałków, żądnych nowych wrażeni i umiejętności!

Zaczęło się zaraz po 12:00 – krótka odprawa, pogadanka o historii worka i wymienienie organizatorów i partnerów akcji: Park Trampolin Skokoloco, Bulgarian-Bag Academy, KU AZS UZ, Pizzeria Da Grasso, FunFit 2, Dron Zielona Góra Nowa Perspektywa Mateusz Mierzwiak – całość patronatem objęła Pani Marszałem Anna Polak!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po rozgrzewce, podczas której uczestnicy szkolenia rozgrzali górne oraz dolne mięśnie zaczął się trening wstępny – ćwiczenie polegało na przemieszczaniu się po hali z partnerem odrzucając do siebie worek bułgarski, jakby ten parzył w ręce. Na szczęście nikt na nikogo nie wpadł 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Potem uczestniczy wykonywali zajęcia z Protokołu 1.

Pot lał się hektolitrami! Wszyscy dawali z siebie maximum!

Na koniec nastąpiło „bułgarskie piekiełko” czyli mini-sprawdzian zawierający w sobie wszystkie poznane ćwiczenia z workiem. To trzeba było zobaczyć!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec wszyscy popstrykali sobie pamiątkowe fotki, zostali obdarowani nagrodami od ww. partnerów  i rozjechali się po świecie; wspomnienia i nabyte umiejętności pozostały.

Może kiedyś powtórzymy temat!?